You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Yemekleri önce gözlerimiz ile mi yiyoruz ?

Gıda söz konusu olduğunda, renk her zaman en önemli karakteristik özellik olmuştur. Renk maddeleri artık yediğimiz hemen hemen tüm işlenmiş gıdaların önemli bir parçası olarak kabul edilmektedir. Gıdadaki beklenmeyen bir renk, o gıda hakkında sorular sormamıza neden olur. Yemek güvenli mi? Bunu bozulmanın veya kötü işlemenin göstergesi olarak kabul ederiz. Bu ilk izlenimlere dayanarak gıdayı yiyip yememek konusunda bir karar veririz. Beklentileri karşılamak ve gıdaların renk stabiliteleri arttırmak amacıyla doğru renklendirici kullanımı oldukça önemlidir.

Gemma olarak, doğal kaynaklı renklendiriciler için yenilenebilir kaynaklar tercih ediyoruz. Bunların büyük çoğunluğunu bitki kaynaklı ekstraktlar oluşturmaktadır. Doğal olana istek ve doğaya duyulan saygı sonucunda ortaya çıkan renklendiricileri gıdaların proses sırasında kaybolan renklerini korumak, gıdanın sahip olduğu renklilik özelliğini belirginleştirmek, parti farklılıklarından dolayı oluşan renk farklılıkları engellemek için üretmeye devam ediyoruz.

Renklendiricileri kendi laboratuvarlarımızda çeşitli gıdalara uyum sağlayacak şekilde formüle ediyoruz. Ülkemizdeki ve globaldaki trendleri yakından takip ediyoruz ve yenilikçi yaklaşımla tüm iş ortaklarımızın çözümü olmak için çalışmaya devam ediyoruz. Hayata renkli bakmamızı sağlayan tüm iş ortaklarımız ile çalışmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.
Dİğer Yazılar
Lezzetli Seçimler

Tuzlu lezzetlerin oluşturulması ve geliştirilmesi her zaman aromatisyenler için özellikle zor bir meydan okumadır. Genellikle tuzlu aromalar çok ...

Portakallı Marshmallow

Ev yapımı marshmallow lar hafif ve havadardır ve mağazalardan satın alınan ürünlerden çok daha kolaydır. Bu tatlı ve kabarık portakallı marshmallowları..